28 Grudnia 2016
Środa
Imieniny obchodzą:
Antoni, Dobrowiest,
Emma, Godzisław,
Teofila
Do końca roku zostało 4 dni.
Wesołych Świąt

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
 przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie,
 ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
 najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

                        Cyprian Kamil Norwid


Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, pełen uroku, podsumowań, zadumy nad światem i naszymi uczynkami. To chwila wytchnienia, którą poświęcamy rodzinie i przyjaciołom. W tym szczególnym czasie życzymy Wszystkim, aby Święta Bożego Narodzenia były okresem pojednania i spokoju. Niech pod świąteczną choinką znajdzie się szczęście, życzliwość i wzajemne zrozumienie.

 Niech Nowy Rok przyniesie ze sobą wiele radości, optymizmu i zadowolenia z podjętych wyzwań.

 

 

 

 
Angielskie przysłowia i idiomy
Leje jak z cebra, czyli -  it’s  raining cats and dogs.  Z  takimi właśnie ciekawymi, odmiennymi często  od naszych, polskich idiomów ,  przysłów i powiedzeń mieli okazję się zmierzyć uczniowie naszej szkoły w konkursie: „Angielskie przysłowia i idiomy”. Uczestnicy konkursu zmagali się z trzema typami zadań – tłumaczenia na język polski z angielskiego i odwrotnie  oraz  uzupełnianie brakującego słowa w danej scence sytuacyjnej.
 

Czytaj całość…
 
Pluszak dla Malucha
Dnia 19.12.2016r. klasa technikum mechaniczne o specjalności obsługa urządzeń i sprzętu ratowniczo –gaśniczego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przekazała maskotki "Misia Ratownika" Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich na ręce st.bryg Wojciecha Lisowskiego. Miś Ratownik to niezwykła przytulanka, która będzie wręczana dzieciom w sytuacji nieszczęśliwego wypadku przez służby, które jako pierwsze docierają na miejsce zdarzeń.
 

Czytaj całość…
 
Wigilia w świetlicy socjoterapeutycznej Arka w Strzelcach Opolskich
Dnia 16.12.2016 roku młodzież klasy II tg, III tgc, IV tg technikum żywienia i usług gastronomicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich pod opieką Małgorzaty Tacica  przygotowała  wigilię dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej Arka i Źródełko w Strzelcach Opolskich. Jak co roku uczniowie przygotowali smażoną rybę z ziemniaczkami i surówką, barszcz czerwony z uszkami, drobne przekąski, ciasta piernikowe i tradycyjne pierniki.
 

Czytaj całość…
 
Wizyta w domu dziecka w Krasnym Polu
Dnia 15.12.2016 roku uczniowie klas technikum Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich wraz z opiekunami Adamem Kała i Małgorzatą Tacica, pojechali do domu dziecka w Krasnym Polu z przygotowanymi wcześniej Jasełkami i prezentami. Młodzież kilku klas zebrała pieniądze i zakupiła najbardziej potrzebne rzeczy dla dzieci i środki czystości. Były to zeszyty, bloki rysunkowe, wycinanki, kolorowanki, kredki, mazaki, tablica wraz z kredą,  gry planszowe, puzzle, klocki itp. Po wystawieniu Jasełek, które dzieciom bardzo podobały się, nastąpiła wspólna zabawa.
 

Czytaj całość…
 
Etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
Agnieszka Wolf, uczennica klasy IV Tmg, reprezentowała naszą szkołę podczas etapu rejonowego XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Tegoroczny konkurs został zorganizowany przez Oddział Rejonowy PCK w Opolu dnia 16 grudnia 2016 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej. Tradycyjnie w zmaganiach brali udział zwycięzcy etapu szkolnego tejże olimpiady z kategorii szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazajalnych. Rywalizacja zakończyła się dogrywką w każdej z wymienionych grup. Ostatecznie Agnieszka uplasowała się tuż za podium czego jej bardzo serdecznie gratulujemy.
 

Czytaj całość…
 
IV Tek na nietypowej wycieczce w Gliwicach
„Jeśli ktoś prosi nas o pomoc,
to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci.”
 - Paulo Coelho
 
14 grudnia 2016 roku klasa IV Tek po raz ostatni odwiedziła Centrum Administracyjne Regionalnych Placówek Instytucjonalnej Pieczy Zastępczej w Gliwicach. Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się już w listopadzie. Zaś sam wyjazd by się nie udał, gdyby nie zaangażowanie naszej społeczności uczniowskiej oraz pracowników szkoły. Wiele wsparcia okazali nam także mieszkańcy okolicznych miejscowości.
Czytaj całość…
 
CKZiU dziękuje siłowni "TEAM 13" w Strzelcach Opolskich
W dniach od 12 do 16 grudnia 2016r. uczniowie CKZiU mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowych na siłowni „KLUB FITNES TEAM 13”. Akcję zaproponowali szefowie: pan Damian Grabowski i pan Roman Sprancel, a dyrektor Halina Kajstura odpowiedziała na zaproszenie z dużym entuzjazmem.  Zajęcia prowadzone były pod czujnym okiem pani instruktor Katarzyny Graczykowskiej, która demonstrowała odpowiednie zestawy ćwiczeń i pomagała w ich wykonaniu, czuwała też nad predyspozycjami ruchowymi poszczególnych uczniów.

Czytaj całość…
 
Akcja charytatywna "I Ty zostań Św. Mikołajem"
Dzień św. Mikołaja i zbliżające się święta Bożego Narodzenia to najlepsza okazja aby okazać drugiemu człowiekowi trochę serca i poświęcić mu swój czas.
Takie właśnie intencje przyświecały uczniom klasy II Tmts CKZiU w Strzelcach Opolskich. Uczniowie  tej klasy postanowili stać się „świętymi Mikołajami” dla dzieci leżących na oddziale pediatrycznym w naszym strzeleckim szpitalu. Młodzi altruiści z werwą przystąpili do zrobienia plakatów i zorganizowania zbiórki pieniędzy na terenie naszej szkoły. W dniach 22.11.2016  do 26.11.2016 uczniowie zbierali do puszek datki na rzecz akcji, w sumie udało się zebrać 290zł. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim ofiarodawcom za ich otwarte serce i życzyć zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia!
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 19 z 1132

 

Organ prowadzący

CKZiU w sieci


 

 


 

Moje finanse

więcej

Certyfikaty

Z życia szkoły 

1
 

dziady5.jpg
 

grecja.jpg
 


 

krwiodawstwo001.jpg
 

apel2.jpg
 

Temporary name, please change.
 

grecja5.jpg
 

krwiodawstwo008.jpg
 

wosp03.jpg
 


 


 

matura_probna015.jpg
 


 

pamiatki_sprzed_110mln_lat.jpg
 

matura_probna018.jpg
 


 


 


Gościmy

Cyfrowy licznik odwiedzin


Copyright 2016 CKZiU Strzelce Opolskie.